אנסמבל

The Jerusalem Eurythmy Ensemble              אנסמבל האוריתמיה ירושלים

הינו הרכב אוריתמיה מקצועי המופיע בהרכבים שונים על במות מחול בארץ, בסיורי הופעות ובפסטיבלים בין לאומיים באירופה וכמו כן בבתי ספר ומוסדות חינוך מיוחד. ההרכב הנוכחי התגבש בשנת 2012 וכולל בעיקר אוריתמיסטים בוגרי האקדמיה לאוריתמיה. עבודת הצוות האמנותית מאפשרת השראה ויצירתיות שבה כל אחד מהאוריתמיסטים תורם את חלקו הן בכוריאוגרפיות המקוריות והן בעיצובים האמנותיים והאינטרפרטציות המוסיקאליות והטקסטואליות.
על חברי אנסמבל האוריתמיה ירושלים
ג'אן רנק הינה המייסדת והמנהלת האמנותית של האנסמבל והאקדמיה לאוריתמיה ירושלים, חברה בהנהלת המועצה הבינלאומית להכשרות אוריתמיה, מרצה מן המניין במכללה האקדמית ע"ש דוד ילין בירושלים ותרפיסטית באוריתמיה. היא מוזמנת בקביעות לתת כיתות אמן באירופה ובארה''ב וכאמנית במה היא משתתפת דרך קבע בסיורי הופעות אוריתמיה והופיעה הן כסולנית והן בהרכבים שונים בישראל, שוויץ, אנגליה, גרמניה, איטליה, סלובניה וארה"ב. לפני הגעתה לארץ היא לימדה ב-London School of Eurythmy  וב-Eurythmeum  בדורנאך על יד באזל, שוויץ. את אמנות האוריתמיה למדה ב- Eurythmeum אצל לאה ואן דר פאלס והמשיכה את הכשרתה כתרפיסטית באוריתמיה בשטוטגרט, גרמניה. לפני תחילת לימודי האוריתמיה היא למדה חליל צד באוניברסיטת מישיגן, בקונסרבטוריון המלכותי בדן האג, הולנד, ובבית-הספר למוסיקה בבלומינגטון, אינדיאנה. היא סיימה תואר ראשון בהצטיינות יתרה באוניברסיטת אינדיאנה, שם התמחתה במוסיקה ובקשרי הגומלין בין האמנויות השונות וקיבלה את פרס הכבוד היוקרתי בספרות השוואתית, בין השאר על סמך התיזה שכתבה על "אמנות האוריתמיה- כיצד היא מאירה את הפואטיקה והמוסיקה". במהלך לימודי האוריתמיה שלה היא ניגנה בתזמורת הגתאנום שבשוויץ והופיעה בהרכבים קאמריים שונים.


דומיניק שינגפוט נולדה בדרום אפריקה בשנת 1978 ועלתה ארצה ב-1997כמתנדבת בקיבוץ קבוצת שילר. היא למדה חינוך בתכנית ולדורף במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין בירושלים ואוריתמיה באקדמיה לאוריתמיה ירושלים. בשנת 2012 היא הצטרפה לאנסמבל האוריתמיה ירושלים והופיעה אתו באירועים שונים ובסיורים בישראל ובאירופה. היא עובדת כאמנית במה ומורה לאוריתמיה.


טלי ונדל נולדה בארצות הברית להורים ישראלים בשנת 1985 והגיעה לארץ בגיל שלוש. היא עשתה שנת שירות במכינה הקדם צבאית נחשון- מדרשה ישראלית למנהיגות חברתית, ושנתיים של שירות לאומי בבי"ס לילדים בעלי מוגבלויות חמורות בירושלים. היא למדה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין עם התמחויות באמנויות ותנ"ך, ובאקדמיה לאוריתמיה ירושלים. היא הצטרפה לאנסמבל האוריתמיה ירושלים בשנת 2012 והופיעה אתו באירועים שונים ובסיורים בישראל ובאירופה, כולל בכנסים בינלאומיים של תנועת האספרנטו. היא עובדת כאמנית במה וכמורה לאוריתמיה.


מיכל מה טוב נולדה בארץ בשנת 1975. היא גדלה בירושלים ועשתה את שירותה הצבאי במודיעין חיל האוויר. היא למדה אוריתמיה באקדמיה לאוריתמיה ירושלים והצטרפה לאנסמבל האוריתמיה ירושלים בשנת 1999. מאז היא מופיעה עם האנסמבל במגוון פרויקטים כולל בסיבובי הופעות באירופה ובפסטיבלים בינלאומיים. היא עובדת כאמנית במה וכמורה לאוריתמיה.


נדיב ברוג נולד בארץ בשנת 1981 וגדל בקיבוץ עין צורים ועשה את שירותו הצבאי כקצין בחטיבת גולני. הוא סיים בהצטיינות את לימודי ה- B.Ed. כולל תעודת הוראה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין ולמד אוריתמיה באקדמיה לאוריתמיה ירושלים. הוא הצטרף לאנסמבל האוריתמיה ירושלים בשנת 2012 והופיע אתו באירועים שונים ובסיורים בישראל ובאירופה. הוא עובד כאמן במה ומורה לאוריתמיה.


Michael Zelevinsky to printמיכאל זלוינסקי נולד בדרום רוסיה ב”עיר חמשת ההרים”. בגיל שש החל לנגן בפסנתר ולמד עד תואר שני למוסיקה באקדמיה למוסיקה ע"ש רימסקי קורסקוב בסנט פטרסבורג. ב-1993 עלה ארצה, וניגן מאות רסיטלים כפסנתרן סולן וכנגן קאמרי ברחבי הארץ ובחו"ל. הוא עבד גם כמורה לפסנתר ומלווה לבלט ולמקהלות. משנת 2003 הוא המלווה הקבוע של האקדמיה לאוריתמיה ירושלים וחבר באנסמבל האוריתמיה ירושלים.??????????????????????????????אריה בן-דוד
נולד וגדל בקיבוץ עין דור. בשירותו הצבאי היה לוחם בסיירת מטכ"ל וכיום הוא פועל כאמן, מורה, ויזם חינוכי, חברתי וכלכלי. את פעילותו כ"אמן חיים" החל בפיתוח ויישום תכנית חדשנית לחינוך נוער עם בעיות התנהגות. הוא למד אמנות, חינוך ועיצוב דיבור באנגליה ופועל כקריין קבוע לאנסמבל האוריתמיה ירושלים וכמעצב התאורה מאז הקמתו. הציורים שלו מעשירים אוספים פרטיים ברחבי העולם ויצירותיו הוצגו בגלריות ובמרכזי תרבות באירופה ובישראל. (מספר עבודות אמנות מיצירת אריה בן דוד). הוא מרצה בכיר ומנהל פדגוגי של הכשרת המורים בחינוך ולדורף שנוסדה בשנת 1992 וקיבלה ביוזמתו הכרה אקדמית בשנת 1996 בהשתלבה במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין בירושלים שם  גם יזם וסייע בהקמת החוג לשילוב אמנויות בהוראה כחוג התמחות אקדמי, שהפך לאחד החוגים הגדולים והמבוקשים ביותר במכללה. בתחום החברתי-כלכלי הוא מוביל מיזמים חדשניים בארץ ובעולם לשגשוג קהילות בעזרת חילופי משאבים יצירתיים.   בין יוזמותיו הכלכליות חברתיות: התנועה לשינוי מוניטרי, קבוצת תמורות  ומיזם הכוורת. אריה הקים וניהל מספר מיזמים חברתיים ועסקיים גדולים המקדמים בין השאר חדשנות חברתית וסביבתית, והוא גם המנכ”ל הבינ”ל של Eco WHALE, זוכת פרס ראשון ב-Globe Forum.

11182330_1595757067331155_7650230974793834357_n